1.Malcolm Turner nemrég számolt le a távol-keleti maffiával, és máris újabb bevetésre indul: de ilyen meleg helyzetben még ő sem volt soha. Azt, hogy ellenfele brutális bankrabló, fel sem veszi. Hogy a cél érdekében egy fedél alá kell költöznie a keresett bűnöző menyasszonyával, azt egyenesen élvezi. Ha mindehhez álruhát kell öltenie, még azt is vállalja. De hogy egy kétszáz kilós nagymamának adja ki magát, akinek a testénél csak a szája nagyobb, az azért még neki is megfekszi a gyomrát.
2.Visszatér a minden lében kanál, gigantikus nagyi, azaz újabb megpróbáltatás vár Malcolm Turner FBI-ügynökre. Ezúttal egy látszólag hétköznapi családba kell beépülnie, hogy elhárítson egy a nemzet biztonságát veszélyeztető katasztrófát. A családfő ugyanis olyan számítógépes vírus kifejlesztésén dolgozik, amellyel megbéníthatja az ország informatikai rendszereit. Mindez azonban eltörpül a problémák mellett, amikor a házvezetőnőnek álcázott hősünk egy szétesett, nem működő családdal találkozik. Ráadásul Malcolm állapotos kedvese mit sem tud az akcióról.
Gagyi Mami A Gagyi Mami Martin Lawrence legújabb vígjátéka, amiről valószínűleg a magyar fordítást készítőknek sem jutott sok jó eszükbe, mivel a "gagyi" kifejezés nemcsak a filmbeli nagymamára, hanem az egész filmre találó. Ha nem tudnánk, mekkora nagy anyagi siker lett belőle, azt gondolnánk, rejtély, hogy mi alapján kap egy producernél zöld utat egy ilyen semmilyen történet forgatókönyve, mindenesetre David T. Friendly producer kapva kapott Darryl Quarles írásán, amikor az író személyesen felkereste az ötleteivel, Friendly úgy találta, hogy "magával ragadó" a Gagyi Mami-történet. Az eredetiség halvány árnyéka sem borítja be a film sztoriját, nem először látunk olyasmit filmvásznon, hogy egy férfi-valami kényszerítő oknál fogva- egy egészen más alkatú személy alakját ölti magára: ilyen történt Dustin Hoffmannal az 1982-es Aranyoskámban, Eddie Murphy-vel az 1996-os Bölcsek Kövérében (The Nutty Professor), és hasonló átváltozásra vetemedett Robin Williams is az 1993-as Mrs. Doubtfire-ban. A Gagyi Mami valószínűleg a Bölcsek Kövérének sikerét irigyelte meg (ami összesen 244.3 millió dollárt termelt ki), Martin Lawrence pedig Eddie Murphy átváltozó-képességét, bár míg Murphy 7 személyiséget formált meg a filmjében, addig Lawrence mindössze 3 karaktert tudhat magáénak a Gagyi Mamiban.
|
A Gagyi mami története egy déli kisvárosban játszódik, ennek megfelelően a filmben egy kivétellel csak afro-amerikai színészek szerepelnek, ez az egy kivétel Paul Giamatti, aki Malcolm FBI-os társát alakítja, Johnt, aki a legtöbb jelenetben humorosabb, mint maga Malcolm. Giamattit eddig még nem láttuk főszerepben, karakterénél fogva általában "segítő barátként", vagy fontos harmadik szereplőként szokott felbukkanni filmekben, ezzel együtt tehetséges és jó színész, aki mindig megbízhatóan jó színvonalon játszik. Sherry szerepében Nia Long fiatal színésznőt látjuk, aki legutóbb a Brókerarcokban (Boiler Room) szerepelt nagyon jól Giovanni Ribisi oldalán, ebben a filmben neki sem adódik komolyabb színészi kihívás, mindenesetre Sherryként tökéletes.
A filmnek természetesen jó lesz a vége (mármint pozitív lesz a történet befejezése), Malcolm végre ismét önmaga lehet, a bonyolult krimi-vonal is megoldódik, és még a teljesen antipatikus eredeti Gagyi mamiról is kiderül, hogy jó lelke van, habár ez a tény már se nem ront, se nem javít már a filmen. |